Bilgilendirme Resimleri
YAYIN PANOSU

Windows 8 Mavi Ekran Hatası Çözümü


Kısa süre önce Microsoft tarafından piyasaya çıkarılan Windows 8 tüm Dünya tarafından oldukça beğenildi. Oldukça ilgi gören Windows 8 şimdilerde bütün yeni bilgisayarlarda işletim sistemi olarak geliyor ve kullanıcılar memnun oldukları için Windows 8’i değiştirme girişiminde bulunmuyorlar. Şimdiye kadar bir kusuru olmayan Windows 8’de bazı bilgisayarlarda mavi ekran hatası çıkmaya başladı ve kullanıcılar bu durum karşısında ne yapacaklarını bilememekteler. Windows işletim sisteminin genel olarak bu hataları vermesinin en büyük nedeni donanımsal uyumsuzluklar veya eksikliklerdir. Örneğin bir Ram eksikliği nedeniyle Windows 8 bu hataları verebilir.

windows-8-screen

Bazı durumda mavi ekran ya da siyah ekran sorunu BIOS kaynaklı olarak ortaya çıkabilmektedir. Herhangi bir sorun olmadan düzgün bir şekilde işlem yapılmakta olan Windows 8 işletim sisteminde böyle bir sorun ile karşılaştığınızda bunun sebebi sorunsuz olarak çalışmakta iken yapmış olduğunuz işlem, program yükleme, başlat eklentisi gibi ekstra işlemlerden dolayı ortaya çıkabilmektedir. Bu noktada bilgisayarda bu şekilde bir sorunun ortaya çıkmasına neden olan programı kaldırdığınız takdirde sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Windows 8 Mavi Ekran Hatası Nasıl Düzeltilir?

Bunu yapmak içinde Windows 8 işletim sisteminde mavi ekran ya da siyah ekran ile karşılaştığınızda CTRL+ ALT+ DEL tuşlarına basarak programı kaldırmanız gerekmektedir.

Mavi ekran hatası nasıl giderilir ve çözülür windows 7, mavi ekran hataları ve çözümleri win7 için, mavi ekran hata kodunun çözümü için yardım, windows7 de mavi ekran sorununun çözümü nedir, bilgisayar monitöründe mavi ekran çıkıyor ne yapmalıyım.
mavi ekran hataları, mavi ekran hatası 000007b, windows 7 0000007b hatası, xp mavi ekran hatası çözümü, xp windows 7 sistem hataları nasıldüzeltilir, lenovo mavi ekran hatası, acer mavi ekran, w7 mavi ekran nasıl düzeltilir, mavi ekran çözüm, mavi ekran hatası nasıl düzeltilir.

  • BÜYÜLT Yazıyı büyültmek.
  • KÜÇÜLT Yazıyı Küçültmek.
  • TAM EKRAN Tam görmek için.
  • NORMAL EKRAN Normal görmek için.
Yazarın yazarı hakkında merak edebilecekleriniz ve yazarın kendini açıklaması
  • Hakkında ne biliyorsunuz?
  • Hobileri nelerdir?
  • Sosyal Paylaşımdaki yeri neresi?
  • Merhaba Ben

Bu yazı için Henüz yorum yapılmamış.Bir yorum da sen ekleyebilirsin !

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>