Bilgilendirme Resimleri
YAYIN PANOSU

Neymar Kimdir?


5 Şubat 1992 yılında Brezilya’da doğdu.Neymar küçük yaşlarda futbola başlayan ve Santos altyapısında kenidisini geliştiren yetenekli ve azimli bir futbolcudur,asıl adı Neymar Da Silva Santos Junior ‘dur ve sosyal hayatıda bi okara parlaktır facebook-twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde hayranları ile buluşmaktadır.20 yaşında fakt şimdiden bir çok futbol takımının paylaşamadığı bir futbolcu olmuştur bu başarısını yaptığı hareketlere ve öğrenme becerisine – başkalarının yapamadıklarını yapabilme başarısına borçludur aslında.Daha 2003 yılında yani 11 yaşında Santosun alt yapsınına giren ve yavaş yavaş ilgi çekeren as takıma çıkan neymar bugün Barcelona ile ilgisi ile asında ön plana çıkmaktadır.Bu kadar başarının daha 20 yaşındaki bir gence ait olması gerçekten çok garip.

2010 yılında aldığı Brezilya Campeonato Paulista En iyi genç futbolcu ödülü ile asıl büyük çıkışı elde etmiştir.

2010 yılında yaptığı büyük çıkış ile İnter,M.United,Real Madrid gibi büyük takımmların ilgisini üzerine toplamış ve halen daha birçok tanınmış takım neymar ile ilgilenmekte.Son zamanlarda Neymar’ın adı  sürekli Barcelona’ya gidecek olarak gündeme gelmekte ve büyük ihtimal öylede olacak,Neymarın 2014 yılında Barcelonaya gidecek haberleri gerçekleşecek gibi gözüküyor.Bu arada Neymar’ı transfer etme fırsatını kaybetmeye başlayan Real Madrid gözünü 2.en iyi genç oyuncu olan Lucas Moura’ya çevirdi.

Neymarın Fiziksel Özellikleri Nelerdir?

Neymarın Boyu -> 1.75 cm Neymarın Kilosu ->61kg

Bu özelliklere göre bir boy-en -sağlık hesaplamasına gidersek 1.75X1.75=3,06 buradan sonra kiloyu bu değere bölüyoruz 61 / 3.06 = 20 küsüratı yucarlarsak tabi neymarı sağlık barına tam uctan giriyor yani sağlıklı bir yapıya sahip ama biraz kilo alsa iyi olacak.

 

BU YAZI İÇERİSİNDE AÇIKLANMASI GEREKENLER VE VERİTABANIMIZDA BULDUKLARIMIZ
 • Facebook
 • Facebook

  Facebook,dünyaca ünlü sosyal paylaşım sitesidir.Kullanıcılarına gerekli veriler dahilinde üyelik sağlar ve diğer kişiler ile etkileşim içinde bir ortam oluşturulmasına olanak sağlar.
  Kuruluşunun Kısa Serüveni 4 Şubat 2004 tarihinde Harvard Üniversitesi 2006 sınıfı öğrencisi Mark Zuckerberg tarafından kurulan facebook, öncelikle Harvard öğrencileri için kurulmuştu. Daha sonra Boston civarındaki okulları da içine kapsayan facebook, iki ay içerisindeki Ivy Ligi okullarının tamamını kapsadı. İlk sene içerisinde de; Amerika Birleşik Devletleri'ndeki tüm okullar facebook'da mevcuttu. Üyeler önceleri sadece söz konusu okulun e-posta adresiyle (.edu, .ac.uk, vb.) üye olabiliyordu. Daha sonrasında da ağ içine liseler ve bazı büyük şirketler de katıldı. 11 Eylül 2006 tarihinde ise facebook tüm e-mail adreslerine, bazı yaş sınırlandırmalarıyla açıldı. Kullanıcılar diledikleri ağlara; liseleri, çalışma yerleri ya da yaşadığı yerler itibarıyla katılım gösterebilmektedirler.

  Website:
  Facebook Sosyal Paylaşım

  Website Yaygınlaşma:
  2007 Tarihi

  Website Sahibi:
  Mark Zuckerberg

 • BÜYÜLT Yazıyı büyültmek.
 • KÜÇÜLT Yazıyı Küçültmek.
 • TAM EKRAN Tam görmek için.
 • NORMAL EKRAN Normal görmek için.
Yazarın yazarı hakkında merak edebilecekleriniz ve yazarın kendini açıklaması
 • Hakkında ne biliyorsunuz?
 • Hobileri nelerdir?
 • Sosyal Paylaşımdaki yeri neresi?
 • Merhaba Ben

Bu yazı için Henüz yorum yapılmamış.Bir yorum da sen ekleyebilirsin !

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>