Bilgilendirme Resimleri
YAYIN PANOSU

Ahmet Kural Kimdir?


ahmet-kural-oyuncu

Kütahya’da 1982 yılında doğdu.Oyunculuğa merak salmasının asıl sebebi ise konservatuvarda okuyan ablasıydı ve oda oyunculuk sektörüne merak saldı.Selçuk Üniversitesi ve bunun yanında Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk eğitimi gördü.Sonrasında eğitimini sürdürdüğü Levent Kırca – Oya Başar tiyatosuna dahil oldu.İlk başarısız dizi kariyerini başrol oynadığı Gazi adlı dizide aldı ve gelen ilginin az olması sebebi ile dizi 19. bölümde televizyondan kaldırıldı.En başarılı olduğu dizi ise İşler Güçler dizisi oldu ve halen yayına devam etmektedir.İşler Güçler dizisindeki mükemmel oyunculuğu ile insana ‘Bu adam daha önceden niye keşfedilmedi ki’ sorusunu getiriyor.Ahmet Kural’a eşlik eden Murat Cemcir ve Sadi Celil Cengiz ikiliside dizinin adeta vazgeçilmez gülünç kaynakları.Ahmet Kural 2010 yılında yine Murat Cemcir’inde bulunduğu Çalgı Çengi adlı sinema filminde başrol oynadı.

Ahmet Kural’ın Oynadığı Sinema Filmleri

 • Çalgı Çengi adlı sinema filminde Gürkan rolü ile başarılı bir çıkış yakalamıştır.
 • Güneşin Oğlu adlı sinema filminde ise Gerçek Adı( Ahmet ) ile oynamıştır.
 • Memleket Meselesi adlı sinema filminde ise Mustafa adlı karakteri canlandırmıştır.

Ahmet Kural
Diyemedim ya la…

Son dizisi İşler-Güçler dizisinde aslında en büyük tanınmışlığını kazandığı dizi sahnesinde kullandığı sözdür,hayatın güçlüklerine karşı çıkan bu söz dizideki keşkeleridir,bunun yanında “la bebe” gibi dizideki karakterine özgü sözleri bulunmaktadır.

Ahmet Kural
Ahmet Kural’ın Fiziksel Özellikleri
Ahmet Kural’ın boyu şu an tam olarak bilinmesede geçmiş verilere bakacak olursak 1.75 cm – 1.80 cm olarak bilinmektedir kilosu ise boyuna göre çok normaldir.Ahmet Kural’ın kilosu 65-70 olarak bilinmektedir.

Son Projesi

İlk bölümümde “Ama benim adım elvan dalton” sözlerini içeren Ankara Türküsü ile büyük bir ilgi toplayan Çalgı-Çengi adlı film serilerinin 2.veriyonu olan Çalgı Çengi 2 ile ilgilenmektedir ve İşler-Güçler dizisine devam etmektedir,İşler-Güçler dizisinin kısa bir arası nedeniyle yaklaşık 1-2 haftadır yayına girmemekte ve şu an süren bir dizi çalışması bulunmamaktadır.

 • BÜYÜLT Yazıyı büyültmek.
 • KÜÇÜLT Yazıyı Küçültmek.
 • TAM EKRAN Tam görmek için.
 • NORMAL EKRAN Normal görmek için.
Yazarın yazarı hakkında merak edebilecekleriniz ve yazarın kendini açıklaması
 • Hakkında ne biliyorsunuz?
 • Hobileri nelerdir?
 • Sosyal Paylaşımdaki yeri neresi?
 • Merhaba Ben

Bu yazı için Henüz yorum yapılmamış.Bir yorum da sen ekleyebilirsin !

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>